Kancelaria oddłużeniowa

FAQ

Kredyty we Frankach.

Jeżeli decydujemy się na podjęcie współpracy z Kancelarią, chcemy wiedzieć co ryzykujemy. Biorąc pod uwagę orzecznictwo szanse są duże.


Znamy przebieg postępowań, analizujemy umowy, sporządzamy dla Państwa raporty prawno-finansowe. Wskazujemy klauzule abuzywne, wiemy jakie pytania mogą paść ze strony sądu. Swoją wiedzę opieramy na licznych przeprowadzonych postępowaniach, doświadczeniu i wiedzy jaką posiadamy.

Sprawy frankowe trwają średnio od 1-3lat. Banki często starają się przeciągać sprawę, czy zniechęcać klienta do podjęcia walki. Jednak nasi klienci są przygotowywani odpowiednio do rozmowy z bankiem, a my towarzyszymy naszym klientom na każdym etapie.

Sprawy mogą być zakładane w miejscu zamieszkania kredytobiorcy.

Tak, zależnie od poziomu spłaty i etapu postępowania. Na czas trwania procesu możemy starać się o zawieszanie spłaty kredytu. Odbywa się to poprzez złożenie wniosku o udzielenie zabezpieczenia. Sąd zawiesi spłatę twojego kredytu, zakaże bankowi wypowiadania umowy kredytowej z powodu nieterminowej spłaty. Bank nie będzie mógł zgłosić twojego długu do Biura Informacji Kredytowej.

Oczywiście, możemy żądać spłaty kwot uiszczonych ponad zapłacony kapitał. Możemy wystąpić o unieważnienie umowy i uznania postanowień umowy za niedozwolone. Tutaj warto pamiętać o przedawnieniu, możemy dochodzić roszczeń do 6 lat po ustaniu relacji z bankiem, czyli spłaty kredytu. Nie warto więc zwlekać ze złożeniem pozwu przeciwko bankowi.

Nie ma przeszkód jeżeli małżonkowie ze sobą współpracują, gdyż wspólnie będą powodami wobec banku. Rozwód nie ma wpływu na zaciągnięte zobowiązania.

W razie konfliktu między małżonkami, również jesteśmy w stanie pomóc, aczkolwiek sprawa jest bardziej problematyczna.

Jeżeli zawarłeś umowę jako przedsiębiorca możesz walczyć z bankiem.


Korzyści z takiego postępowania przedstawimy po szczegółowej analizie Twojej umowy.

Przed rozprawą zawsze spotykamy się z klientem osobiście lub na video konferencjach. Służymy kontaktem telefonicznym. Każdy klient jest dobrze przygotowywany do rozprawy, a Mecenas wskazuje najważniejsze kwestie i rozwiewa wątpliwości.

Nie, ponieważ bank jest zobowiązany do zapłaty, zgodnie z prawomocnym Postanowieniem Sądu.

W razie braku dobrowolnej zapłaty, sprawa kierowana jest do komornika.

  • Umowa kredytowa wraz z aneksami, załącznikami oraz ogólnymi warunkami/regulaminem
  • Historia spłaty kredytu
  • Czas oczekiwania na raport do 2 dni. Analiza i raport są bezpłatne.

Są to postanowienia w umowie, które są sformułowane niejednoznacznie, naruszają interesy konsumenta, czy przedsiębiorcy. W sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami kształtują prawa i obowiązki kredytobiorcy.

Kredyt indeksowany to kredyt w którym kapitał jest wyrażony w złotówkach, raty spłacamy w złotówkach jednak kwota kredytu do spłaty jest indeksowana do waluty obcej.
W kredycie denominowanym kwota kapitału wyrażona jest w walucie obcej, a raty spłacamy w złotówkach.

Oznacza to, że sąd potwierdza między kredytobiorcą a bankiem nigdy nie doszło do zawarcia umowy (,,anulowanie umowy"). W związku z tym bank zwraca nam wszystkie pieniądze, które wpłaciliśmy na kredyt (prowizje, kolejne raty wraz z odsetkami, składki z tytułu ubezpieczenia kredytu. My mamy obowiązek zwrotu kapitału wypłaconego przez bank. Bank i kredytobiorca ,,oddają" sobie wzajemnie pobrane świadczenia.

To zależy, w szczególności od wysokości udzielonego kredytu - do każdej sprawy, należy podejść indywidualnie. Naszym zdaniem ugody są pozornie korzystne. Co do zasady banki proponują przewalutowanie kredytu po z góry określonym kursie, jest on jednak wyższy niż ten z dnia zawierania umowy kredytowej. Kredyt zmienia się w złotówkowy, przez co będzie uzależniony od WIBORu (od 01.01.2023 WIRONu) oraz dodatkowo powiększony o marżę banku. Na drodze postępowania sądowego można uzyskać o wiele korzystniejsze warunki.

Zadzwoń i dowiedz się więcej
Otrzymaj darmową analizę